Celem pracy jest zaprojektowanie i realizacja systemu wspomagającego proces uczenia się w dowolnej dziedzinie.
Spis treści
Opis:
System składać się będzie z aplikacji bazodanowej utworzonej w technologii rozproszonej, umożliwiającej wprowadzenie przez eksperta materiałów dydaktycznych w formie tekstu, grafiki lub audio-wideo
Przewidywalną formą realizacji jest stowarzyszona aplikacja webowa, korzystająca ze wspólnej Bazy stworzonej jako system bazodanowy, opartej o środowisko zgodne z MySQL.
Przewiduje się że narzędziem realizacji będzie Java | Spring. Jednak na etapie wstępnym nastąpi analiza dostępnych opcji z dyskusją rozwiązań i badaniem tematu.
Praca zawierać będzie wstęp, ogólną charakterystykę problemu, analizę istniejących rozwiązań, projekt ogólny i techniczny, dokumentację użytkowania, opis testów, zakończenie i podsumowanie pracy wraz z przedstawieniem ewentualnych przyszłych zmian rozwojowych.
Składowe systemu:
System składać się będzie z:
– aplikacji webowej umożliwiającej wprowadzenie przez zarządzającego danych edukacyjnych w postaci tekstu, obrazu, dźwięku i filmu.
System ma za zadanie umożliwiać :
- stworzenie profilu nowego użytkownika [użytkownik, administrator],
- przypisanie użytkownika do kursu [wnioskowanie użytkownik, przypisanie administrator],
- generować quiz dla użytkownika,
- rejestrować wyniki quizu,
- analizować trudności dydaktyczne z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji [systemy mrowiskowe]
Założenia dodatkowe:
System opierać się będzie na zarządzaniu dostępem do niego poprzez zhierarchizowany plan kont z podziałem na role.
Element badawczy pracy:
Praca zawierać będzie wstęp, ogólną charakterystykę problemu, analizę istniejących rozwiązań, projekt ogólny i techniczny, dokumentację użytkownika, opis testów, zakończenie i podsumowanie pracy wraz z przedstawieniem ewentualnych przyszłych zmian rozwojowych.
Część implementacyjna:
Przewidywaną formą realizacji jest aplikacja webowa korzystająca z Bazy stworzonej jako system bazodanowy ulokowany w publicznie (lub intranetowo w przypadku instalacji w chronionym i ograniczonym dostępie) dostępnych zasobach internetowych (serwer Bazy Danych w ramach standardowej usługi hostingu). Bazodanowa warstwa serwerowa oparta będzie o środowisko zgodne z MySQL (LAMP).
Przewiduje się że narzędziem realizacji będzie Java i Spring. Jednak na etapie wstępnym nastąpi analiza dostępnych opcji z dyskusją rozwiązań i badaniem tematu, po studium wykonalności zostanie wyłonione narzędzie programistyczne z wykorzystaniem którego aplikacja zostanie zrealizowana. Webowa aplikacja bazodanowa stanowiąca jądro systemu przewidziana jest do realizacji z wykorzystaniem PHP, HTML i JavaScript.
Dodatkowe informacje:
Praca w części będzie polegać na testach zaimplementowanego systemu i zawierać winna agregowane spostrzeżenia i uwagi co do skuteczności działania systemu, wskazówki co do prac rozwojowych w przypadku możliwości kontynuowania tematu przez inne osoby.
Jak zarezerwować temat?
Z jednej strony, w przypadku zainteresowania tematem, proszę o kontakt w jego sprawie poprzez wiadomość e-mail z powołaniem się na temat pracy. Z drugiej strony – tematy prac są ogłoszone w APD, gdzie można wnioskować o rezerwację.